Sierpień 2011

Rok Regionów w "Szkole z pasją"

2011-08-26 13:22 przez Maciej Młynarczyk

W czwartek 25 sierpnia w Gdańsku w trakcie inauguracji Roku szkoły z pasją  zastępca naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński podpisał list intencyjny w sprawie zawiązania koalicji na rzecz wszechstronnego rozwoju uczniów.

tl_files/rokregionow.zhp.pl/gdansk.jpg

W uroczystości, która odbyła z inicjatywy minister edukacji narodowej Katarzyny Hall w Gdańskim Domu Organizacji Pozarządowych, uczestniczyli m.in. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, przedstawiciele organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz kuratoriów oświaty.

- Społeczni partnerzy są koniecznym elementem uatrakcyjniania oferty edukacyjnej szkoły, bo dają szansę na jej wzbogacenie - powiedziała minister Hall. 

W trakcie uroczystości Pani Minister zaprezentowała plakat Roku szkoły z pasją, przygotowany przez Andrzeja Pągowskiego - wybitnego artystę grafika, autora ponad tysiąca plakatów, laureata wielu nagród polskich i zagranicznych.

Propozycją Związku Harcerstwa Polskiego, realizowaną w ramach Roku szkoły z pasją, jest program Rok Regionów, który startuje 1 września.

Rok szkoły z pasją jest kontynuacją Roku odkrywania talentów, kiedy szczególna uwaga była zwrócona na pracę z uczniem zdolnym.

 

phm. Karol Gzyl  

.

Rok Regionów - startujemy od września

2011-08-24 19:27 przez Maciej Młynarczyk

tl_files/rokregionow.zhp.pl/ZHPBrand_Rok_Regionow-02.PNG1 września 2011 r. rusza Rok Regionów w ZHP - propozycja programowa na rok 2011/2012, której tematem przewodnim jest odkrywanie i pielęgnowanie tożsamości regionalnej. Jest skierowana do gromad zuchowych, drużyn harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych, kręgów instruktorskich, akademickich i starszyny oraz szczepów i związków drużyn.

 

Autorami propozycji programowej są w większości instruktorzy Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, a sam "Rok Regionów" powstał na motywach zadania grunwaldzkiego "Pan chyba nie z tej ziemi..."

Szczegółówe informacje w zakładce "O Roku Regionów".

tl_files/rokregionow.zhp.pl/dolna.png

Rok Regionów na Zlocie Kadry ZHP

2011-08-19 11:27 przez Maciej Młynarczyk

tl_files/rokregionow.zhp.pl/rr.pngUczestnicy Zlotu Kadry ZHP jako pierwsi poznają szczegółowe informacje na temat Roku Regionów i otrzymają pierwsze egzemplarze podręcznika nowej propozycji programowej.

 

Zajęcia poświęcone Rokowi Regionów zostaną poprowadzone w ramach jednego z kursów Letniej Akcji Szkoleniowej, a także na Zlocie Drużynowych, w ramach bloku Inspiracje, na spotkaniu pt. Wychowanie patriotyczne i obywatelskie.

tl_files/rokregionow.zhp.pl/dolna.png