Luty 2012

Dwa weekendy więcej na składanie meldunków

2012-02-24 20:08 przez Maciej Młynarczyk

 

Wobec przedłużenia prac nad budową i testowaniem aplikacji do składania meldunków w Roku Regionów, termin na składanie meldunku zostanie przesunięty.

Aplikacja do składania meldunków zostanie udostępniona na stronie Roku Regionów w najbliższych dniach. Wraz z jej ukazaniem się zostanie podany nowy termin na składanie meldunków z pierwszego kroku. Będzie on tak wyznaczony, by od dnia udostępnienia aplikacji do upływu terminu minęły jeszcze co najmniej dwa weekendy.

Rajd Grunwaldzki - bliski termin promocji cenowej

2012-02-11 21:57 przez Maciej Młynarczyk

 

Wszystkich, którzy zdecydują się na udział w Festiwalu Regionów (ale wszystkich innych innych również) zapraszamy do skorzystania także z innej propozycji w ramach Grunwaldzkiego Lata 2012, jaką jest Rajd Grunwaldzki. Za kilka dni - w walentynkowy wtorek - upływa termin na zgłoszenie z promocyjną stawką wpisowego: zamiast 55 zł można zapłacić 29, a nawet 19 zł od osoby. Nawet jeśli nie będziecie mieli pewności co do składu patrolu, można zarezerwować sobie miejsca na wybranej trasie - szczegółowych instrukcji udzielają organizatorzy pod adresem rajdgrunwaldzki@zhp.pl.

Bliższe informacje o rajdzie znajdziecie na stronie
rajdgrunwaldzki.zhp.pl oraz w filmikach:

 

Festiwal Regionów

2012-02-11 21:48 przez Maciej Młynarczyk

 

tl_files/rokregionow.zhp.pl/rr.pngFestiwal Regionów to ogólnopolski przegląd form popularyzatorskich, przygotowanych przez drużyny realizujące propozycję „Rok Regionów”. Odbędzie się w czasie tegorocznego Zlotu Grunwaldzkiego, a główne wydarzenia w ramach Roku Regionów zaplanowane są na piątek 13 lipca br.  

 


    Drużyny zgłaszające się na Festiwal Regionów przygotowują zajęcia w jednej z dwóch kategorii:

  • stoisko na jarmark regionalny – miejsce, w którym przez ok. 120 minut będą się pojawiały kolejne 5-15-osobowe grupy uczestników, by brać udział w krótkich, 5-15-minutowych prezentacjach, warsztatach i innego rodzaju zajęciach, umożliwiających indywidualną aktywność uczestników,
  • zajęcia na wielkiej scenie – ok. 30-minutowe widowisko (np. drama, występ muzyczny, pokaz, kabaret itp.) – organizatorzy mogą zapewnić możliwość interakcji z widzami.


Uczestnicząc w Festiwalu Regionów, możecie:

  • zrealizować w ramach Festiwalu co najmniej część Waszych zamierzeń w ramach kroku 2 Roku Regionów,
  • przeprowadzić akcje promujące Wasze regiony nie tylko wśród uczestników Zlotu Grunwaldzkiego, ale i wśród widzów rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem (ok. 120 000 turystów z całej Polski),
  • wymienić doświadczenia i podzielić się pomysłami z innymi drużynami,
  • poznać nowe środowiska i nawiązać harcerskie znajomości z drużynami z całej Polski, a także z Litwy, Białorusi i Ukrainy,
  • wziąć udział w największej imprezie harcerskiego lata 2012.


Aby wziąć udział w Festiwalu Regionów, należy wypełnić krótki formularz zgłoszenia, a po otrzymaniu mailowego potwierdzenia przyjęcia – dokonać zgłoszenia na Zlot Grunwaldzki 2012 (w terminie do 15 kwietnia br.; szczegółowe informacje na stronie zlotu).


Do udziału w Festiwalu Regionów będzie przyjętych maksymalnie 5 drużyn z każdej chorągwi, decyduje kolejność elektronicznego zgłoszenia do Festiwalu (istnieje niewielka szansa, że po 15 kwietnia organizatorzy powiększą ten limit). Ograniczenia te nie dotyczą zespołów szkolnych, jednostek z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej oraz drużyn zdobywających Tytuł Grunwaldzki w roku harcerskim 2011/2012.

 

Aplikacja meldunkowa w najbliższych dniach

2012-02-11 21:46 przez Maciej Młynarczyk

 

W najbliższych dniach na stronie rokregionow.zhp.pl zostanie uruchomiony formularz elektronicznego meldunku, w którym będzie można opisać swoje dokonania w ramach kroku 1 każdej akcji.

Aplikacja meldunkowa umożliwia między innymi:


- wprowadzenie opisu tekstowego (relacja z Waszych działań - najwyżej 5000 znaków na temat każdego kroku w każdej akcji),
- dodanie linku do Waszego filmiku, umieszczonego w serwisie youtube.com,
- dodanie zdjęć z Waszych działań (maksymalnie 8 zdjęć do opisu każdego kroku w każdej akcji),
- dodanie pliku PDF ze zgromadzonymi przez Was materiałami informacyjnymi.

O uruchomieniu aplikacji uczestnicy zostaną powiadomieni na stronie RR, na Facebooku oraz e-mailem. Prosimy o nieprzysyłanie meldunków pocztą elektroniczną.